Цільове призначення землі – це її використання за призначенням, котре визначене заздалегідь на основі відповідної документації із землеустрою та у відповідності до діючого законодавства. За призначенням землі ділять на такі категорії:

а) землі сільськогосподарського призначення;

б) землі житлової та громадської забудови;

в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;

г) землі оздоровчого призначення;

ґ) землі рекреаційного призначення;

д) землі історико-культурного призначення;

е) землі лісогосподарського призначення;

є) землі водного фонду;

ж)землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

 

 Зміна цільового призначення потребує розроблення проекту землеустрою (про що зазначено у Земельному Кодексі). Якщо змінюється цільове призначення земель комунальної чи державної власності, то перед тим, як замовити проект землеустрою, необхідно отримати дозвіл відповідних органів. Якщо Ви, як власник ділянки, хочете змінити її цільове призначення – дозвіл отримувати не потрібно. Вам достатньо просто звернутися до компанії SmarTKadastr та підписати договір на виконання робіт.

В якому порядку розробляється документація?

Спочатку слід написати заяву з проханням зміни цільового призначення. Вона є базою для розроблення документації стосовно відведення землі у випадку зміни її призначення. Найчастіше цільове призначення змінюється на користь земель під житлову забудову. Таких проектів в нашій компанії виготовляється 80%!

Строки підготовки проектів заздалегідь прописуються у договорі, проте вони не перевищують термін у 6 місяців. Виготовлений проект, відповідно до чинного законодавства,подається на погодження. Після цього, замовнику слід звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування (сільської, селищної, міської, районної ради) , в компетенції котрої прийняття рішень про затвердження проекту із землеустрою та зміну цільового призначення земельної ділянки.

Наступний крок – подання заяви в Держгеокадастр, щоб внести нові відомості стосовно цільового призначення земельної ділянки. Заяву мають розглянути протягом двох тижнів з моменту її подання. Останній крок – реєстрація прав на нерухоме майно в Державному реєстрі прав на нерухоме майно (мін'юст).

Процедура підготовки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення – досить тривала та виснажлива. Краще довіритись в цьому фахівцям SmarTKadastr! Ми виконаємо свою роботу професійно та у максимально короткі терміни. Чекаємо на Вас!

Copyright © 2020 smartkadastr.com.ua Всі права належать компанії СМАРТКАДАСТР.