Технічна документація

Технічна документація із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок виготовляється з метою найефективнішого використання землі її власниками (користувачами). В результаті отримуємо утворення нових ділянок (у випадку поділу), яким присвоюються нові кадастрові номери. Існує також варіант об’єднання кількох ділянок, які знаходяться у користуванні або власності, в одну, з присвоєним їй нового кадастрового номеру.

Законодавчою основою для розробки технічної документації такого характеру являється Земельний Кодекс України та ст. 56 ЗУ «Про землеустрій».

В яких випадках поводять поділ земельної ділянки?

  • відчуження частини земельної ділянки;
  • розподіл при будівництві двох, або більше житлових будинків, з метою виділення окремих домоволодінь;
  • при зміні цільового призначення земельної ділянки, коли, в зв'язку із врахуванням містобудівної документації, змінити цільове призначення всієї площі не можливо;

Зверніть увагу, що об’єднання ділянок може проводитись виключно в тому випадку, коли цільове призначення їх однакове, ділянки суміжні і належать одному власнику (користувачу). Якщо призначення різне, спочатку необхідно його змінити, а вже потім об’єднувати ділянки.

Які документи необхідні?

  • 1) Нотаріальна заява від імені власника, якщо мова йде про приватну власність, рішення відповідного органу виконавчої влади, або органу місцевого самоврядування, якщо ділянка(ки) перебувають в комунальній або державній власності;
  • 2) Договір розподілу майна, у випадках, коли ділянка перебуває у спільній сумісній власності і власники мають намір виділення своїх часток;
  • 3) Завірена копія державного акту на землю, або свідоцтво про право власності, договір оренди.
  • 4) Витяг з єдиного Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • 5) Копії документів власника, для юридичних осіб – реєстраційні документи.

Маючи зазначені документи, ви можете звернутися до фахівців компанії SmarTKadastr і замовити виготовлення технічної документації та цифрових (обмінних) файлів. Інформація з обмінних файлів вноситься в базу даних Держгеокадастру з метою визначення нових кадастрових номерів. Даний вид документації не підлягає погодженню і затверджується замовником (у випадках, коли ділянки перебувають у державній або комунальній власності, документація затверджується рішенням відповідного органу виконавчої влади, або органу місцевого самоврядування).Слід зауважити, що після реєстрації новоутворених ділянок в Державному земельному кадастрі, необхідно провести реєстрацію прав власності в єдиному Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

 

Замовляйте у SmarTKadastr виготовлення техдокументації із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок! Ми працюємо як з фізичними, так і юридичними особами!

 

 

Copyright © 2020 smartkadastr.com.ua Всі права належать компанії СМАРТКАДАСТР.